🔴 LIVE: "Таеквондо пүмсэ-2021" УАШТ /В ангилал/

Сурталчилгаа
🔴 LIVE: "Таеквондо пүмсэ-2021" УАШТ /В ангилал/

Өчигдөр буюу тэмцээний эхний өдөр С ангиллын ганцаарчилсан төрлийн урьдчилсан шалгаруулалтад 24 клубын 117 тамирчин эрэгтэй, эмэгтэй 6-7, 8-9, 10-11, 12-14, 15-17 насны ангилалд өрсөлдөж шигшээ шатанд 71 тамирчин шалгарлаа.

С ангиллын үр дүнг ЭНД дарж үзнэ үү.
С ангиллын урьдчилсан шатны үзүүлбэрүүдийг нөхөж үзэхийг хүсвэл ЭНД дарна уу.
Тэмцээний дэлгэрэнгүй хуваарийг ЭНД дарж үзнэ үү.

Тэмцээний хуваарь ёсоор яг одоо В ангиллын ганцаарчилсөн төрлийн урьдчилсан тоглолтууд явагдаж байна. В ангиллын урьдчилсан шатанд 20 байгууллагын 70 тамирчин өрсөлдөнө. В ангилал гэдэг нь таеквондогийн цэнхэр, улаан бүстэй тамирчид өрсөлддөг ангилал юм. 

Дараалал:

8-9 нас /эмэгтэй/

  1. Ц.Цолмон /Нүүдэлчин/

8-9 нас /эрэгтэй/

  1. Г.Гэгээн /Эрчим/
  2. Э.Ананд /Кёнхи/
  3. Э.Төгөлдөр /Кёнхи/
  4. Т.Тэнгис /Кёнхи/
  5. Г.Билгүүн /Идэр/
  6. А.Ангараг /Идэр/
  7. М.Цэнгэл /Золбоо/
  8. У.Тэлмэн /Идэр/
  9. Ц.Шинэ-Эрдэнэ /Баянгол-Таеквондо хөгжлийн төв/

10-11 нас /эмэгтэй/

  1. Ж.Нандин-Эрдэнэ /Хараагийн хөх чоно/
  2. Г.Мөнхгэрэл /Тулга/
  3. А.Ялгуун /Эрчим/
  4. М.Мишээл /Олимп/

10-11 нас /эрэгтэй/

  1. У.Төртогтох /Эрчим/
  2. М.Тэмүүжин /Баянзүрх-Таеквондо хөгжлийн төв/
  3. Ш.Оджаргал /Баянгол-Таеквондо хөгжлийн төв/
  4. О.Оджаргал /Кёнхи/
  5. А.Маргад /Кёнхи/
  6. Э.Тэмүүлэн /Кёнхи/
  7. Б.Хантай /Кёнхи/
  8. О.Мөнхсайхан /Кёнхи/
  9. М.Жигүүр /Кёнхи/
  10. Т.Ижилхангай /Жаргалант таеквондо/

12-14 нас /эмэгтэй/

  1. Д.Анхнысолонго /Шонхор/
  2. М.Маралмаа /Сүлд-Алдар/
  3. Н.Баасанжаргал /Тулга/
  4. Ж.Хүслэн /Налайх соёмбо/
  5. Ц.Хулан /Кёнхи/
  6. О.Номин-Эрдэнэ /Кёнхи/
  7. С.Анужин /Кёнхи/
  8. Э.Анужин /Эхлэл/
  9. Ц.Энэрэл /Баянзүрх-Таеквондо хөгжлийн төв/
  10. Б.Жолий /Золбоо/

12-14 нас /эрэгтэй/

  1. Ч.Билгүүнренчин /Зэв/
  2. М.Чинболор /Кёнхи/
  3. Б.Есүхэй /Кёнхи/
  4. Э.Азжаргал /Найдвар/
  5. Ц.Шижиртулга Кёнхи/
  6. Ж.Жаргалан /Налайх соёмбо/
  7. Г.Уртнасан /Кёнхи/
  8. Б.Дөлгөөн /Идэр/
  9. Э.Содбаяр /Кёнхи/
  10. Э.Золбоот /Кёнхи/
  11. Ж.Тэмүгэ /Кёнхи/
  12. О.Эрдэнэдаваа /Кёнхи/
  13. Ө.Мятав /Олимп/
  14. Г.Чинбат-Од /Кёнхи/
  15. А.Дагвадорж /Эхлэл/
  16. А.Амирлангуй /Эрчим/

15-17 нас /эмэгтэй/

  1. Т.Индра /Кёнхи/
  2. Н.Наранцацрал /Тулга/
  3. Б.Уянга /Кёнхи/
  4. Б.Ариунзаяа /Идэр/
  5. С.Марал /Эхлэл/
  6. А.Буяндэлгэр /Эхлэл/
  7. Д.Амарбилиг /Эхлэл/
  8. О.Жаргалмаа /Кёнхи/
  9. Э.Намуунзаяа /Ривер/

15-17 нас /эрэгтэй/

  1. Г.Балжинням /Баянзүрх-Таеквондо хөгжлийн төв/
  2. Д.Хүслэн /Кёнхи/
  3. О.Магсаржанцан /Идэр/
  4. Б.Дэлгэрбуян /Золбоо/
  5. Б.Төгөлдөр /Баянзүрх-Таеквондо хөгжлийн төв/

18-29 нас /эмэгтэй/

  1. Г.Мөнгөнчимэг /ДХИС/
  2. Б.Хишигжаргал /Жаргалант таеквондо/

18-29 нас /эрэгтэй/

  1. Ж.Ган-Эрдэнэ /Хараагийн хөх чоно/

Тэмцээн нийт найм хоногийн турш үргэлжлэн явагдах ба таеквондогийн спортыг дэмжигч спортын төрөлжсөн мэдээ, мэдээллийн livetv.mn/sport суваг болон Livetv HD телевизээр /Юнивишн 29 дүгээр суваг, Монголсат 25 дугаар суваг, MNBC 24 дүгээр суваг, Сансар кабелийн 19 дүгээр суваг/ нэгэн зэрэг шууд дамжуулан үзүүлж байна.  

 


Сурталчилгаа

Холбоотой мэдээ
Сэтгэгдэл үлдээх
Сэтгэгдэл
Ангилал
Сагсан бөмбөг
2022-06-16
90
103
Хөл бөмбөг
English Premier League
5
1
1
2
3
1
1
2
2
1
1
0
4
1
3
1
3
2
0
5
Spanish Primera División
0
0
1
0
German Bundesliga
3
2
1
1
2
1
2
1
5
1
2
1
2
2
2
1
2
2
Italian Serie A
0
3
3
0
0
3
0
4
0
0
UEFA Champions League
0
1