🔴 LIVE: "Таеквондо пүмсэ-2021" УАШТ /С ангилал/

Сурталчилгаа
🔴 LIVE: "Таеквондо пүмсэ-2021" УАШТ /С ангилал/

Таеквондогийн пүмсэ буюу тоот дасгалын анхны цахим орчинд зохион байгуулагдаж буй улсын аварга шалгаруулах тэмцээнийг шууд дамжуулан үзүүлж байна. 

Улаанбаатар хот, орон нутгийн 35 клубын нийт 300 гаруй тамирчин цахим орчинд өрсөлдөж буй энэ удаагийн тэмцээнд зургаан настай бяцхан тамирчнаас 40 настай мастер багш хүртэл оролцож байна. Тэмцээн нийт найм хоногийн турш үргэлжлэн явагдах ба таеквондогийн спортыг дэмжигч спортын төрөлжсөн мэдээ, мэдээллийн livetv.mn/sport суваг болон Livetv HD телевизээр /Юнивишн 29 дүгээр суваг, Монголсат 25 дугаар суваг, MNBC 24 дүгээр суваг, Сансар кабелийн 19 дүгээр суваг/ нэгэн зэрэг шууд дамжуулан үзүүлж байна.

Тэмцээний дэлгэрэнгүй хуваарийг ЭНД дарж үзнэ үү. 

Өнөөдөр тэмцээний эхний өдөр хуваарь ёсоор С ангилал буюу шар, ногоон бүстэй тамирчдын урьдчилсан тоглолтууд явагдана. 

Үзүүлбэрийн дараалал:

6-7 нас /эмэгтэй/

  1. Б.Мандуухай /Шонхор/
  2. С.Энх-Үжин /Шонхор/
  3. Б.Баялаг /Олимп/
  4. Н.Оюун-Эрдэнэ /Олимп/

6-7 нас /эрэгтэй/

  1. Э.Чингүн /Шонхор/
  2. Ц.Чингүүнбаяр /GAA Leopards team/
  3. Б.Билгүүнтэнгис /GAA Leopards team/
  4. О.Ханхишиг /Шонхор/
  5. Б.Тэмүүлэн /Баянзүрх-Таеквондо хөгжлийн төв/
  6. Н.Төгсбаатар /Тулга/
  7. М.Түвшин /Баянзүрх-Таеквондо хөгжлийн төв/
  8. З.Яруу /Шонхор/
  9. Б.Тэнүүнбилэг /Кёнхи/
  10. А.Хантөгс /Олимп/

8-9 нас /эмэгтэй/

  1. Т.Есүгэн /Хараагийн хөх чоно/
  2. Б.Наранзул /Кёнхи/
  3. О.Мөнхзул /Алтан Од/
  4. Б.Дэлгэрцэцэг /Баянгол-Торнадо кик/
  5. Г.Бадамханд /Баянгол-Торнадо кик/
  6. Б.Ивээл /Баянзүрх-Таеквондо хөгжлийн төв/
  7. Э.Сайнзаяа /Ривер/

8-9 нас /эрэгтэй/

  1. О.Билэгжаргал /Цагцгай/
  2. О.Амарбаясгалан /GAA Leopards team/
  3. Э.Жамъянсүрэн /Зэв/
  4. З.Чингүүн /Хараагийн хөх чоно/
  5. Г.Идэржаргал /Найдвар/
  6. М.Түвшинбат /Кёнхи/
  7. З.Очир /Ривер/
  8. М.Ирмүүн /Тэмүүжин/
  9. Ц.Шижирбаяр /Кёнхи/
  10. Н.Бүүвэйбаатар /Тулга/
  11. Э.Дөлгөөн /Кёнхи/
  12. Б.Гүнтөр /Кёнхи/
  13. Г.Ананд /Баянзүрх-Таеквондо хөгжлийн төв/
  14. С.Ариунболд /Баянгол-Торнадо кик/
  15. О.Төгөлдөр /Дайчид стар/
  16. Ч.Билэгт /Кёнхи/
  17. Б.Чингүнбилэг /Кёнхи/
  18. М.Ирмүүн /Баянзүрх-Таеквондо хөгжлийн төв/
  19. Б.Чинбаяр /GAA Leopards team/
  20. О.Батхишиг /GAA Leopards team/
  21. Т.Булганхангай /Жаргалант таеквондо/

10-11 нас /эмэгтэй/

  1. Б.Энхмэнд /Шонхор/
  2. Б.Хишигдулам /Шонхор/
  3. О.Энхжин /Шонхор/
  4. Ж.Оюунтуяа /Тулга/
  5. Т.Ихномун /Тэмүүжин/
  6. Ц.Хүслэн /Налайх соёмбо/
  7. Г.Дөлгөөн /Тэмүүжин/
  8. Д.Мөнхжаргал /Кёнхи/
  9. Д.Цэрэнжаргал /Баянгол-Торнадо кик/
  10. Ч.Номин /Кёнхи/
  11. Б.Маргад /Цагцгай/
  12. Ш.Урангоо /Чонос/
  13. Б.Аюураа /Чонос/
  14. Б.Амингүнж /Кёнхи/

10-11 нас /эрэгтэй/ 

  1. Б.Бадар-Ууган /Цагцгай/
  2. Д.Чингүн /GAA Leopards team/
  3. Э.Жамбалсүрэн /Зэв/
  4. Д.Анар /Найдвар/
  5. Ц.Шинэбаяр /Эрчим/
  6. Т.Балжинням /Тэмүүжин/
  7. Э.Төрболд /Найдвар/
  8. Ж.Тэмүүлэн /Кёнхи/
  9. Г.Хангай /Баянгол-Таеквондо хөгжлийн төв/
  10. М.Өрнүүн /Баянзүрх-Таеквондо хөгжлийн төв/
  11. А.Пүрэв-Эрдэнэ /Олимп/
  12. Б.Соёмбо /Баянгол-Торнадо кик/
  13. А.Хүслэн /Идэр/
  14. О.Баатархүү /Тэмүүжин/
  15. Г.Батцоож /Тэмүүжин/
  16. Т.Мөрөн /Ривер/

12-14 нас /эмэгтэй/

  1. Б.Золцэцэг /Тэмүүжин/
  2. П.Хулан /Шонхор/
  3. Э.Биндэръяа /Дайчид стар/
  4. С.Дашдулам /Шонхор/
  5. Б.Соёоноо /Алдар спорт хороо/
  6. Г.Хонгорзул /Дайчид стар/
  7. О.Анужин /Шонхор/
  8. Э.Ариундарь /Чонос/
  9. С.Анударь /Баянгол-Торнадо кик/
  10. Г.Мөнгөнцэцэг /Баянгол-Торнадо кик/
  11. Б.Номин /Олимп/
  12. Р.Ариуна /Баянгол-Торнадо кик/
  13. Ч.Гоомарал /Тэмүүжин/
  14. Э.Номин /Тэмүүжин/
  15. Б.Эгшиглэн /Баянгол-Торнадо кик/
  16. Т.Минжин /Баянгол-Торнадо кик/
  17. Ү.Номударь /Олимп/
  18. Ц.Төгөлдөр /Тэмүүжин/

12-14 нас /эрэгтэй/

  1. Б.Бархасболд /GAA Leopards team/
  2. О.Мөнххүслэн /Золбоо/
  3. Т.Чингүүн /Хараагийн хөх чоно/
  4. А.Алдарбаяр /Хараагийн хөх чоно/
  5. Б.Бат-Итгэл /Хараагийн хөх чоно/
  6. Э.Чинхүслэн /Баянгол-Таеквондо хөгжлийн төв/
  7. Г.Анар /Баянзүрх-Таеквондо хөгжлийн төв/
  8. Э.Баярмагнай /Идэр/
  9. А.Амгалан /Идэр/
  10. Г.Отгонжаргал /Tigers/
  11. Э.Цэрэндорж /Баянгол-Торнадо кик/
  12. Т.Цолмогболор /Олимп/

15-17 нас /эмэгтэй/

  1. Б.Энх-Ундрал /Ривер/
  2. Д.Номинжин /Баянгол-Торнадо кик/
  3. П.Бямбацэцэг /Дайчид стар/
  4. З.Болор /Найдвар/
  5. Ц.Мишээл /Дайчид стар/
  6. Ч.Номударь /Олимп/
  7. Б.Ундрам /Баянгол-Торнадо кик/
  8. Б.Баярчимэг /Баянгол-Торнадо кик/
  9. Н.Нандин-Эрдэнэ /Баянгол-Торнадо кик/
  10. Н.Энхномин /Олимп/
  11. Б.Мөнхсаруул /Баянгол-Торнадо кик/

15-17 нас /эрэгтэй/

  1. Х.Өсөхбаяр /GAA Leopards team/
  2. О.Энхбилэгт /Дайчид стар/
  3. М.Билгүүн /Дайчид стар/
  4. Б.Түвшинтөгс /Баянгол-Торнадо кик/

 

 


Сурталчилгаа

Холбоотой мэдээ
Сэтгэгдэл үлдээх
Сэтгэгдэл
  1. Батмөнх Сосор

    Б.Билгүүнтэнгис хүүдээ амжилт ялалтыг хүсэн ерөөе... Эх орныхоо нэрийг дэлхийд гаргасан мундаг тамирчин болоорой миний хүү...

Ангилал
Сагсан бөмбөг
2022-07-17
77
85
80
69
69
84
107
71
77
87
82
72
Хөл бөмбөг
English Premier League
0
0
Spanish Primera División
0
0
1
0
German Bundesliga
0
0
2
0
Italian Serie A
0
0
0
0
UEFA Champions League
0
1