Ази тивийн АШТ-д манай 28 бөх хүч үзнэ
Ази тивийн АШТ-д манай 28 бөх хүч үзнэ

Сурталчилгаа
Ази тивийн АШТ-д манай 28 бөх хүч үзнэ

Бөхийн төрлүүдийн 2022 оны 15 болон 20 хүртэлх насны Ази тивийн аварга шалгаруулах тэмцээн өнөөдөр албан ёсоор эхэлж байна. 

Энэ сарын 2-10-ны өдрүүдэд Бахрейн улсын Манама хотод зохион байгуулагдах тус тэмцээнд оролцох манай улсаас дасгалжуулагч ОУХМ П.Сумъяа, Л.Энхбаяр, Б.Идэрсайхан, спортын мастер Ё.Батдархан, Д.Гал-Эрдэнэ, Б.Өсөхбаяр, У.Оюунбаяр нараар удирдуулсан 28 бөх зодоглоно.
Азийн аваргад барилдах Монголын баг тамирчид:

U15 насны ангилал:

Хөвгүүд

38 кг: Б.Анартулга (Дархан-Эрхэт Майнинг)
41 кг: У.Буянхишиг (Дархан-Эрхэт Майнинг)
44 кг: А.Мөнхтөгс (Орхон, Ирээдүйн одод)
48 кг: М.Аманбек (Дархан-Эрхэт Майнинг)
57 кг: М.Сумъяабазар (Дархан Эрхэт Майнинг)
62 кг: Д.Шинэхүү (Дорноговь)
68 кг: Г.Анхбаяр (Хөвсгөл)
75 кг: Э.Бямбадорж (Орхон, Ирээдүйн одод)
85 кг: Б.Нямдорж (Завхан)

Охид

42 кг: Б.Мөнхцэцэг (Дорноговь)
46 кг: Г.Сарнай (Баянзүрх дүүрэг)
50 кг: Б.Ариунзул (Төгс)
54 кг: Ү.Мягмарбаяр (Хөвсгөл)
62 кг: Ү.Мөнгөнчимэг (Төв)

U20 насны ангилал:

Эрэгтэйчүүд

57 кг: Л.Мөнх-Од (Төв)
61 кг: Э.Энхболд (Төв)
65 кг: П.Мөнх-Эрдэнэ (Баянхонгор)
70 кг: Т.Баатарцогт (Хасу-Мегастарс)
74 кг: Б.Батбаяр (Хасу-Мегастарс)
79 кг: Т.Дэмчигдорж (Их Монголын хүчтэн)
86 кг: Н.Батбилгүүн (Төв)
92 кг: Б.Ган-Эрдэнэ (Төв)

Эмэгтэйчүүд

50 кг: Э.Золжаргал (Төв)
53 кг: Э.Буман-Аюуш (Баянхонгор)
55 кг: Б.Хишигсүрэн (Баянхонгор)
62 кг: Б.Хоролгарав (Спортын төв сургууль)
65 кг: А.Даваажаргал (Налайх, Голомт)
76 кг: М.Марал (Хасу-Мегастарс)

Тэмцээний хуваарь: /Улаанбаатарын цагаар/

Долоодугаар сарын 2-ны өдөр /Бямба гараг/

15:00-18:00 15 хүртэлх насны сонгомол бөхийн хэсгийн болон дагах барилдаан
22:00-00:00 15 хүртэлх насны сонгомол бөхийн шигшээ барилдаан

Долоодугаар сарын 3-ны өдөр /Ням гараг/

15:00-18:00 15 хүртэлх насны охидын чөлөөт бөхийн хэсгийн болон дагах барилдаан
22:00-00:00 15 хүртэлх насны охидын чөлөөт бөхийн шигшээ барилдаан

Долоодугаар сарын 4-ний өдөр /Даваа гараг/

15:00-18:00 15 хүртэлх насны хөвгүүдийн чөлөөт бөхийн хэсгийн болон дагах барилдаан
22:00-00:00 15 хүртэлх насны хөвгүүдийн чөлөөт бөхийн шигшээ барилдаан

Долоодугаар сарын 5-ны өдөр /Мягмар гараг/

15:00-18:00 20 хүртэлх насны сонгомол бөхийн /55-63-77-87-130кг/ хэсгийн болон дагах барилдаан
22:00-00:00 20 хүртэлх насны сонгомол бөхийн шигшээ барилдаан

Долоодугаар сарын 6-ны өдөр /Лхагва гараг/

15:00-18:00 20 хүртэлх насны сонгомол бөхийн /60-67-72-82-97кг/ хэсгийн болон дагах барилдаан
22:00-00:00 20 хүртэлх насны сонгомол бөхийн шигшээ барилдаан

Долоодугаар сарын 7-ний өдөр /Пүрэв гараг/

15:00-18:00 20 хүртэлх насны эмэгтэйчүүдийн чөлөөт бөхийн /50-55-59-68-76кг/ хэсгийн болон дагах барилдаан
22:00-00:00 20 хүртэлх насны эмэгтэйчүүдийн чөлөөт бөхийн шигшээ барилдаан

Долоодугаар сарын 8-ны өдөр /Баасан гараг/

15:00-18:00 20 хүртэлх насны эмэгтэйчүүдийн чөлөөт бөхийн /– 53-57-62-65-72кг/ хэсгийн болон дагах барилдаан
22:00-00:00 20 хүртэлх насны эмэгтэйчүүдийн чөлөөт бөхийн шигшээ барилдаан

Долоодугаар сарын 9-ний өдөр /Бямба гараг/

15:00-18:00 20 хүртэлх насны эрэгтэйчүүдийн чөлөөт бөхийн /– 57-65-70-79-97кг/ хэсгийн болон дагах барилдаан
22:00-00:00 20 хүртэлх насны эрэгтэйчүүдийн чөлөөт бөхийн шигшээ барилдаан

Долоодугаар сарын 10-ны өдөр /Ням гараг/

15:00-18:00 20 хүртэлх насны эрэгтэйчүүдийн чөлөөт бөхийн /–61-74-86-92-125кг/ хэсгийн болон дагах барилдаан
22:00-00:00 20 хүртэлх насны эрэгтэйчүүдийн чөлөөт бөхийн шигшээ барилдаан


Сурталчилгаа

Холбоотой мэдээ
Сэтгэгдэл үлдээх
Сэтгэгдэл
Ангилал
Сагсан бөмбөг
2022-07-17
77
85
80
69
69
84
107
71
77
87
82
72
Хөл бөмбөг
English Premier League
0
0
Spanish Primera División
0
0
1
0
German Bundesliga
0
0
2
0
Italian Serie A
0
0
0
0
UEFA Champions League
0
1