🔴 LIVE: "Элчингийн цом" таеквондо пүмсэ /С ангилал/

Сурталчилгаа
🔴 LIVE: "Элчингийн цом" таеквондо пүмсэ /С ангилал/

Монголын таеквондогийн холбоо болон БНСУ-аас Монгол Улсад суугаа элчин сайдын яам хамтран жил бүр зохион байгуулдаг уламжлалт "Элчингийн цом" тэмцээний С ангиллын ганцаарчилсан пүмсэ төрлийн урьдчилсан шатны тоглолтыг шууд дамжуулан үзүүлж байна. 

Жил бүрийн намар зохион байгуулагддаг таеквондогийн "Элчингийн цом" тэмцээн нь энэ жил ковид-19 цар тахлын улмаас анх удаа цахим орчинд таеквондо пүмсэ төрлөөр зохион байгуулагдаж байна.

Тоглолтын дараалал:

6-7 нас /эмэгтэй/
- А. Үүлэн /Арслан/
- Ч. Эрхсаран /Дайчид стар/
- Б. Баялаг /Олимп/
- Б. Мандуухай /Шонхор/

6-7 нас /эрэгтэй/
- Ц. Чингүүнбаяр /GAA Leopards team/
- А. Хантөгс /Олимп/
- О. Ханхишиг /Шонхор/
- Х. Есүйдээ /Арслан/

8-9 нас /эмэгтэй/
- О. Мөнхзул /Алтан од/
- Г. Уянга /Арслан/
- Г. Бадамханд /Баянгол - Tornado kick/
- А. Номин-Эрдэнэ /Кёнхи/
- Э. Сайнзаяа /Ривер/
- А. Мөнх-Ундрал /Хан оргил соёлз/
- Г. Анар /Хан оргил соёлз/
- Н. Ундаръяа /Тулга/

8-9 нас /эрэгтэй/
- О.Амарбаясгалан /GAA Leopards team/
- Б.Чинбаяр /GAA Leopards team/
- О.Батхишиг /GAA Leopards team/
- Э. Эрхэмзаяа /Арслан/
- О. Төгөлдөр /Дайчид стар/
- Ц. Шижирбаяр /Кёнхи/
- Э. Дөлгөөн /Кёнхи/
- Б. Гүнтөр /Кёнхи/
- А. Тэргэл /Олимп/
- Э. Амарбаясгалан /Хан оргил соёлз/
- О. Төгсалдар /Чонос/
- А. Аянга /Чонос/
- Ц. Ёндонсамбуу /Шонхор/

10-11 нас /эмэгтэй/
- Д. Цэрэнжаргал /Баянгол - Tornado kick/
- Г. Энхмишээл /Дайчид стар/
- Д. Мөнхжаргал /Кёнхи/
- Б. Амингүнж /Кёнхи/
- Б. Алтансувд /Хан оргил соёлз/
- Н. Нарандэлгэр /Хан оргил соёлз/
- Ш. Урангоо /Чонос/
- Б. Аюураа /Чонос/
- Б. Энхмэнд /Шонхор/
- Б.Хишигдулам /Шонхор/
- Ц. Гүндэгмаа /Шонхор/
- О. Энхжин /Шонхор/

10-11 нас /эрэгтэй/
- Д.Чингүн /GAA Leopards team/
- Г. Хангай /Баянгoл ТХТ/
- Э. Тэнгис /Баянгол - Tornado kick/
- Б. Санчир /Баянгол - Tornado kick/
- Б. Ганхүү /Кёнхи/
- Т. Мөрөн /Ривер/
- Н.Хүслэн /Арслан/

12-14 нас /эмэгтэй/
- Б. Соёоноо /Алдар спорт хороо/
- Р.Ариунаа /Баянгол - Tornado kick/
- Э. Биндэрьяа /Дайчид стар/
- Г. Хонгорзул /Дайчид стар/
- О. Маралмаа Кёнхи 8
- Б. Номин /Олимп/
- Ч. Сондор-Од /Хан оргил соёлз/
- Г. Энхцацрал /Хан оргил соёлз/
- Б. Номин /Хан оргил соёлз/
- Б. Батцэцэг /Хан оргил соёлз/
- Б. Нандин-Эрдэнэ /Хан оргил соёлз/
- А. Шижэртуяа /Хан оргил соёлз/
- Б. Даръяа /Хан оргил соёлз/
- Н. Намуун /Хан оргил соёлз/
- Ц. Амгалантөгс /Хан оргил соёлз/
- Э. Ариундарь /Чонос/
- О. Бүжинлхам /Чонос/
- С. Дашдулам /Шонхор/

12-14 нас /эрэгтэй/
- Э. Цэрэндорж /Баянгол - Tornado kick/
- А. Дөлгөөн /Дайчид стар/
- Э. Билгүүн /Кёнхи/
- Б. Мөнгөлөгдөлгөөн /Кёнхи/
- Т. Цолмонболор /Олимп/

15-17 нас /эмэгтэй/
- П. Бямбацэцэг /Дайчид стар/
- Ч. Мишээл /Дайчид стар/
- Э. Цогзолмаа /Дайчин/
- У. Нандин-Эрдэнэ /Идэр/
- Ч. Номударь /Олимп/
- Н. Энхномин /Олимп/
- М. Номин-Эрдэнэ /Олимп/
- Б. Энх-Ундрал /Ривер/
- Э. Номин-Эрдэнэ /Хан оргил соёлз/
- З. Оюун-Эрдэнэ /Хан оргил соёлз/
- Ч. Энхзаяа /Кёнхи/
- Ц. Дөлгөөн /Чонос/

15-17 нас /эрэгтэй/
- Х. Өсөхбаяр /GAA Leopards team/
- О. Энхбилэгт /Дайчид стар/
- М. Билгүүн /Дайчид стар/
- Б. Хосбилэг /Чонос/

"Элчингийн цом-2021" таеквондогийн цомын тэмцээнийг таеквондогийн спортыг дэмжигч LiveTV HD телевиз болон спортын төрөлжсөн мэдээ, мэдээллийн www.livetv.mn/sport суваг уламжлал ёсоор шууд дамжуулан үзүүлнэ.

Тэмцээний хуваарь:

10 дугаар сарын 9-ний өдөр /Бямба гараг/

15:00 цагт С ангиллын ганцаарчилсан пүмсэ /Урьдчилсан шат/
22:00 цагт давталт

10 дугаар сарын 10-ны өдөр /Ням гараг/

15:00 цагт В ангиллын ганцаарчилсан пүмсэ /Урьдчилсан шат/
22:00 цагт давталт


 


Сурталчилгаа

Холбоотой мэдээ
Сэтгэгдэл үлдээх
Сэтгэгдэл
Ангилал
Сагсан бөмбөг
2021-11-26
107
96
133
115
97
118
88
123
114
97
100
132
99
101
96
88
109
120
97
98
118
103
137
141
Хөл бөмбөг
English Premier League
2
0
1
2
4
0
0
0
0
0
Spanish Primera División
0
0
1
0
German Bundesliga
4
1
1
1
3
6
2
1
1
3
0
0
Italian Serie A
2
1
3
1
0
1
0
0
UEFA Champions League
1
2
2
0
0
1
0
5
2
0
2
1
0
3
3
1